PDR Biriminden öneriler

Koronavirüs, KORONAFOBİ’den daha tehlikeli değil!
21 Mart 2020
PDR BİRİMİNDEN AİLELER İÇİN ÖNERİLER
27 Mart 2020
Koronavirüs, KORONAFOBİ’den daha tehlikeli değil!
21 Mart 2020
PDR BİRİMİNDEN AİLELER İÇİN ÖNERİLER
27 Mart 2020

PDR Biriminden öneriler

  • Tüm dünyada ve ülkemizde en temel gündem maddelerinden Corona Virüs sosyal medyada, evimizde ,sohbetlerimizde her yerde karşımıza çıkmaktadır.

  • Ebeveyn tutumları çocukların dünya ile ilgili temel inanç gelişiminde oldukça önemlidir. Ebeveynlerinden sevildiğine ve korunduğuna dair mesajlar alan çocuklar kendilerini daha güvende hissedip duygularını daha stabil tutabilirler.
  • Çocuklar ebeveynlerinin duygularından ve tutumlarından oldukça etkilenir. Bu sebeple ebeveynlerin olumlu düşünmesi ve süreçte çözüm odaklı bir yerde durması oldukça kıymetlidir. Öncelikle ebeveynler olarak sizler öz denetim sahibi olmalısınız. Bu süre içersinde kendinizi sakin tutmaya çalışmalısınız.
  • Çevremizde yaşanan değişimi çocuklarımızdan gizlememek ve yaşlarına uygun bir şekilde anlatılması gerekmektedir.Çocuğunuzun sorduğu her soruya,sorduğu kadar dürüst ve net cevaplar vermelisiniz.
  • Bu süre içersinde; birlikte olmak, sevgi ve paylaşım içinde olmak tüm aile üyeleri için iyileştirici ve güçlendirici olacaktır. Bu dönemde çocuklarla duygusal temasa geçmek, sohbet etmek, oyun oynamak hem mevcut kaygılarını fark etmenizi,hem de böyle durumlarda onlara yardımcı olmanızı sağlar.

EVDE OLDUĞUMUZ ZAMANI DAHA SAĞLIKLI GEÇİRMEMİZİ SAĞLAYACAKTIR.

PDR BİRİMİ

 

                                                                                                                                     

                                                                                                                                               


Ansolon