Dr. Ferhat GÜNDOĞDU

Direktör

 

Ferhat Gündoğdu, 1991 yılında Kara Harp Okulundan mezun olduktan sonra İnsan Kaynakları Yönetimi alanında branş eğitimi aldı. 2004 yılında Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünde Spor Yönetimi Bilimi, 2006 yılında Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde İşletme Yönetimi dallarında yüksek lisans eğitimlerini tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde Spor Yönetim Bilimi dalında doktora yaptı. Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesindeki 23 yıllık görev süresince çok sayıda “Görevde Üstün Başarı Takdir Belgesi” ile “3 yıl Mesleki Üstün Başarı Kıdemi” almaya hak kazandı. 2014 yılında kendi isteği ile Kıdemli Albay rütbesinden emekli oldu.

2014 yılından bu yana Türk Eğitim Derneği çatısı altında okul yatırımlarından sorumlu olarak çalışmakta ve halen Okul Yatırımları ve Planlama Müdürü olarak görev yapmaktadır. TED Kuzey Kıbrıs Koleji Direktörlüğü görevinin yanında TED Van Kolejinin de Kurucu Temsilcisidir.

Profesyonel yaşamının yanında akademik kariyere de sahip olan Gündoğdu, Spor Yönetimi alanında birçok makale ve bildiri yayımlamıştır. Alanı ile ilgili verdiği derslerin yanında halen TED Üniversitesinde Eğitim Kurumları İşletmeciliği Yüksek Lisans öğrencilerine Okul Açma Süreci ve Yönetimi dersini vermektedir. Ayrıca Türkiye Futbol Federasyonu bünyesinde uzun yıllar hakemlik, gözlemcilik, eğitimcilik ve Kurul üyelikleri yaptıktan sonra 2021-2022 yıllarında Merkez Hakem Kurulu Başkanı olarak görev yapmıştır.

Evli ve iki kız çocuğu babası olan Gündoğdu, iyi derecede İngilizce bilmektedir.