Yöneticilerimiz / Kurucularımız

 

A.Semih Apa – Direktör/Sekreter

Ahmet İsfendiyar – Direktör

1963 yılında Ankara da doğdu. İlköğretimini Ankara Ayşeabla ilkokulunda, orta ve lise eğitimimi ise TED Ankara Koleji’nde tamamladı.(1981)  Lise yıllarında aynı zamanda okul basketbol takımında oynadı. Daha sonra Gazi Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi.

Küçük yaşlarda aile işletmelerinde başladığı çalışma hayatına 1984 yılında kurduğu şirketle aile dışındaki ilk işine adım attı. O yıllardan bugünlere dört farklı sektörde faaliyette bulunan şirketleriyle ticaret hayatını sürdürmektedir.

2008 Yılında Kolejli İşadamları Derneğin’de kurucu üye olarak yer alan A.Semih Apa aynı zamanda derneğin ilk sayman üyeliğini yapmıştır. (2008-2011)

2009 Yılında TED Ankara Koleji Vakfı Yönetim Kuruluna Genel Sayman olarak seçilen A.Semih Apa bu görevi Nisan 2017 yılına kadar sürdürmüştür. 2015 yılında TED Kuzey Kıbrıs Koleji Direktör ve Genel Sekreterliği’ne getirilmiş ve halen bu görevi yürütmektedir.

Bu görevi ile birlikte ticaret yaşamını da başarı ile yürüten A.Semih Apa evli ve iki çocuk babasıdır.

1957 Ankara doğumludur. TED Ankara Koleji’nde okumuştur.2001 yılında TED Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmiş, 2010 yılında da kendi isteği ile Genel Kurul seçimlerinde yer almamıştır.

TED Malatya Koleji Vakfı Yönetim Kurulunda yer almış, TED Polatlı Koleji Kurucu Temsilciliğini yürütmüştür. TED İstanbul Koleji Mütevelli Heyetinde 2006 yılından bu yana TED Temsilcisi olarak görev yapmaktadır.

30 Mayıs 2017 itibarıyla TED Zonguldak Koleji Vakfı Yönetim Kuruluna üye olarak atanmış, Mart 2018 ile Mart 2019 tarihleri arasında Vakıf Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmüş, Vakıftaki üyeliğinin yasal dönemi tamamlandığında görevi bırakmıştır.

2019 yılı Ağustos ayı itibarıyla TED Kuzey Kıbrıs Kolejine, TED tarafından Direktör olarak atanmıştır.

Endüstri mühendisidir. Halen kendi firmasında endüstriyel ürünler üzerine ticari temsilcilik yapmaktadır. Evlidir.

Atatürk Köşesi

Ansolon