Türk Eğitim Derneğinin yurt dışındaki ilk eğitim kurumu olan TED Kuzey Kıbrıs Koleji, 2010-2011 öğretim yılında anaokulu, ilkokul ve ortaokul düzeylerinde eğitime başlamıştır. TED Kuzey Kıbrıs Koleji Lisesi, 2013-2014 öğretim yılında faaliyete geçmiş ve ilk mezunlarını 2016-2017 öğretim yılında vermiştir.

TED Kuzey Kıbrıs Koleji Kampüsü, 30 dönüm üzerine kurulu 16.500 m² kapalı alanıyla okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise düzeylerinde hizmet vermektedir. Okul, fiziki yapısı ve teknolojik donanımı ile; öncelikle öğrenciler için güvenli bir öğrenme ortamı olarak; bununla birlikte öğrencilerinin zihinsel, duygusal, fiziksel ve sosyal gelişimini destekleyecek ve onları gelişmeye teşvik edecek şekilde tasarlanmıştır.

Kampüs, 120 öğrenci kapasiteli anaokulu binası, 360 öğrenci kapasiteli ilkokul binası, 216 öğrenci kapasiteli ortaokul binası, 384 öğrenci kapasiteli lise binası, kapalı spor kompleksi, kapalı yüzme havuzu,yemekhane binası, açık oyun ve spor alanları, idari bina, öğretmen lojmanı ile faaliyet göstermektedir. Tüm dersliklerde bilgisayar, projeksiyon cihazı ve internet bağlantısı mevcut olup, elektronik sınıflarda da akıllı tahtalar bulunmaktadır.

Eğitim ve öğretimde kaliteyi artırmayı amaç edinen Türk Eğitim Derneğinin misyon ve vizyonuna sahip, belirlediği hedeflerden şaşmadan yola devam eden TED Kuzey Kıbrıs Koleji; çağdaş eğitim anlayışı ile özgür ve eleştirel düşünebilen, üretken, bilimsel düşünme gücü ile hareket eden, özgüveni yüksek, çevresine ilgili ve duyarlı "dünya vatandaşı" olabilme niteliklerini taşıyan bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir.