Imagine Projesi 2018-2019

Öğretmenler Satranç Turnuvası
26 Kasım 2019
TED Kuzey Kıbrıs Koleji Öğretmenler Günü’nü Merit Lefkoşa’da Kutladı
28 Kasım 2019
Öğretmenler Satranç Turnuvası
26 Kasım 2019
TED Kuzey Kıbrıs Koleji Öğretmenler Günü’nü Merit Lefkoşa’da Kutladı
28 Kasım 2019

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İki Toplumlu Eğitim Teknik Komitesi himayelerinde, Dayanışma Evi ve Birleşmiş Milletler iş birliğinde Barış Kültürü ve Şiddetsizlik anlayışından yola çıkarak tasarlanan “Imagine” isimli eğitim programı 2019-2020 eğitim öğretim yılında da devam etmektedir.

Amacı öğrencilerin günlük hayatlarında ve kendi toplumları içerisinde karşılaşabilecekleri ayrımcılık ve basmakalıp fikirler arasındaki ilişkiyi tartışmak; ön yargıların insanlar ve gruplar üzerindeki etkisini kavramak; bilginin eleştirel biçimde yorumlanabilmesini sağlayan anlayış ve beceriler geliştirmek; mülteciler, fiziksel engelliler ve kabul edilmeme/dışlanma gibi konular üzerine duyarlılık geliştirme; eşitlik ve hoşgörüyü teşvik etmek; Kıbrıs’ta yaşayan diğer toplumun öğrencileriyle iletişime geçerek dayanışma ve anlayış kültürü geliştirmek olan projeye 20 ve 25 Kasım 2019 tarihlerinde,  okulumuz 5. sınıf katılımcı 1. grup öğrencileri Paralimni, Magosa bölgesinden Xenion adlı ilkokul ile eşleşmiş ve ara bölgede iki-toplumlu etkinliğe katılmışlardır.

Keyifli geçen çalıştayda, Imagine proje eğitmenleri ve Uluslararası PeacePlayers eğitmenleri öğrencilere çeşitli aktiviteler yaptırdılar ve takım oyunları oynattılar.


Ansolon