Yürekler Atatürk İçin Attı

Saygı ve Minnetle Anıyoruz…
8 Kasım 2019
10 Kasım Ve Atatürk
13 Kasım 2019
Saygı ve Minnetle Anıyoruz…
8 Kasım 2019
10 Kasım Ve Atatürk
13 Kasım 2019

TED Kuzey Kıbrıs Koleji ailesi olarak ölümünün 81. yılında Atatürk’ü minnet, saygı ve özlemle andık. Törenimiz saat dokuzu beş geçe Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. İlkokul binasının önünde toplanan öğrencilerimizin sirenlerin çalmasıyla gösterdikleri duyarlılık dikkatlerden kaçmadı. Atatürk büstüne çelenk bırakan öğrencilerimiz Atatürk’e sevgi ve saygılarını sundular.

Bahçe töreni ilkokul öğrencileri tarafından hazırlanan şiirler ve oratoryo ile devam etti. Öğrencilerimizin okuduğu şiirler ve gösterdikleri performans izleyenleri duygulandırdı.

Konferans salonunda hazırlanan anma programı ise günün anlam ve önemini belirten öğretmen konuşmasıyla başladı. Atatürk temalı barkovizyonun izlenmesinin ardından Atatürk haftası nedeniyle düzenlenen kompozisyon, mektup ve pano yarışmalarının sonuçları açıklandı. 8-B sınıfı öğrencilerimizden Naz Peker’in Atatürk’e yazdığı mektup dinleyenleri duygulandırdı. “İzindeyiz Atam” konulu oratoryo ile devam eden tören Atatürk’ün sağlığında en çok sevdiği dans gösterisi ve Manastır Türküsü ile son buldu.


Ansolon