Ted Kuzey Kıbrıs Koleji’nde 18 Mart Çanakkale Zaferi Ve Şehitleri Anma Programı Yapıldı.

3B Sınıfı İngilizce Kitap Okuma Etkinliği
24 Mart 2022
Bilim Pano Yarışması
25 Mart 2022
3B Sınıfı İngilizce Kitap Okuma Etkinliği
24 Mart 2022
Bilim Pano Yarışması
25 Mart 2022

Büyük bir kahramanlık destanının ve “Çanakkale Geçilmez” gerçeğinin tarihe yazıldığı büyük zaferin 107.yıl dönümünde, başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi TED Kuzey Kıbrıs Koleji’nde yapılan törenle saygı ve şükranla andık. Tören saat 09:00’ ta Rauf Raif Denktaş Konferans Salonunda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayıp; hemen ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı okulumuz Tarih Öğretmeni Aysun Durmaz gerçekleştirmiştir.

 

6/A sınıfından oluşan okul korosunun “Çanakkale Türküsü” nü seslendirmesinin ardından, okulumuz öğrencilerinden Emsal Keleş ve Altuğ Can Çeliker’in “Yiğidim Aslanım” türküsü dinlenmiştir.

 

11 YKS EA sınıfı öğrencimiz Denktaş Karamahmutoğlu’nun  “Doğruldu Çanakkale” isimli şiirini okuması ile devem eden program da, 9A-Level sınıfı öğrencimiz Süleyman Arda İlhan, Koca Seyit’in bilinmeyen hikayesini bizlere aktarmıştır. Program 7/A sınıfı öğrencimiz Aleyna Mutlu’nun “Çanakkale Ruhu” adlı anıyı okumasının ardından, 18 Mart Çanakkale Destanı ile ilgili barkovizyon sunumu ile sona ermiştir.


Ansolon