TED Kuzey Kıbrıs Koleji Yeni Eğitim Öğretim Yılına Başladı

(4.Sınıf ve 5.Sınıf) TED yayınları kitapları satışı
12 Eylül 2018
Tam Eğitim Burslu Öğrencilerin Ankara’da Oryantasyonu
18 Eylül 2018
(4.Sınıf ve 5.Sınıf) TED yayınları kitapları satışı
12 Eylül 2018
Tam Eğitim Burslu Öğrencilerin Ankara’da Oryantasyonu
18 Eylül 2018

TED Kuzey Kıbrıs Koleji, 2018-2019 eğitim ve öğretim yılına görkemli bir törenle başladı. Okul tören alanında gerçekleştirilen açılış töreni sırasıyla, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Daha sonra Okul Müdürü ve Genel Koordinatör Sevinç Boztuna günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaparak herkese iyi bir yıl geçirme dileğinde bulundu.

Anaokulu ve 1. Sınıf  öğrencileri okudukları şiirlerle  yeni döneme başlamanın mutluluğunu ve heyecanını dile getirdiler. Daha sonra 6. sınıf öğrencisi Ülkü Evgin yaptığı konuşmada ortaokula başlamanın heyecanını ve TED’li olmanın verdiği gururu aktardı. 6. sınıf öğrencisinin konuşmasının ardından 12. sınıf öğrencilerinden Zeynep Sude Kankur okulun açılmasıyla ilgili duygu ve düşüncelerini dile getirdi.  Tören daha sonra okulun müzik öğretmenleri tarafından sunulan müzik dinletisi ile devam etti.

Öğrencilerin “TED Marşı” nı okumasının ardından ortaokul ve lise öğrencileri sınıflarına alındı.  İlkokul öğrencileri ise 5. Sınıf öğrencisi Öztan Özhan Özatay eşliğinde “Türk Çocuğunun Andı” nı seslendirdiler ve ardından öğrenciler sınıf öğretmenleriyle birlikte müzik eşliğinde sınıflarına dağıldı.


Ansolon