TED Kuzey Kıbrıs Koleji Basın Açıklaması:

2022-2023 Öğretim Yılı Anaokulu ve İlkokul Kitap Listeleri
7 Eylül 2022
Aileler ve Çocuklar İçin Destek Klavuzu
20 Şubat 2023
2022-2023 Öğretim Yılı Anaokulu ve İlkokul Kitap Listeleri
7 Eylül 2022
Aileler ve Çocuklar İçin Destek Klavuzu
20 Şubat 2023

TED Kuzey Kıbrıs Koleji, Türk Eğitim Derneği’nin yurt dışında faaliyet gösteren tek okuludur. Okulumuz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti eğitimine 12 yıldır katkılarını artırarak sürdürmekte ve öğrencilerimize modern ve donanımlı bir eğitim ortamı sunmak için yoğun bir çaba harcamaktadır.

Tam donanımlı Dr. Fazıl Küçük Kapalı Spor Salonu arkasında yer alan istinat duvarının ülkemizde yoğun şekilde yağan yağmurların oluşturduğu toprak kayması nedeniyle bir kısmının çöktüğünü üzülerek gözlemledik. Ancak, istinat duvarının tadilatına başlandığı ve Dr. Fazıl Küçük Kapalı Spor Salonu’nun etkilemediği bilgisini kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz.

Okul yönetimi olarak yaşanan sıkıntının Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti imar yasa ve mevzuatları çerçevesinde çözümlenmesi amacıyla ilk andan itibaren başlatılan çalışmalar sürmektedir.

Öğrencilerimizin sağlıklı ve mutlu ortamlarda eğitimlerini sürdürebilmeleri yönündeki misyonumuzun ilk günden bugüne değişmeden devam ettiğini belirtir, konuya hassasiyet gösterenleri, çalışmaları yerinde gözlemlemek amacıyla okulumuza davet eder, saygı ve hürmetlerimizi sunarız.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

 


Ansolon