TED Kuzey Kıbrıs Koleji 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun
22 Nisan 2022
Girişimci Çocuklar Projesi
23 Nisan 2022
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun
22 Nisan 2022
Girişimci Çocuklar Projesi
23 Nisan 2022

TBMM’nin açılışının 102. Yılı ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, TED Kuzey Kıbrıs Kolejinde büyük bir coşkuyla kutlandı. Sabah saat 09.20 de Anaokul bölümünün kutlamaları ile başlayan programda katılımcılar, öğrencilerin ve öğretmenlerin hazırladığı gösterileri seyrederken duygu dolu anlar yaşadı. 23 Nisan şenliği şeklinde devam eden programda aileler çocukları ile oyunlar oynarken yaşanan eğlenceli dakikalar görülmeye değerdi.

İlkokul bölümü öğrencilerinin hazırladığı gösteriler, şiirler, danslar, şarkılar ve müzikal dramalar bir taraftan günün coşkusunu zirvelere taşırken, bir taraftan da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği bu güzel bayramın ne kadar önemli olduğunun biz kez daha anlaşılmasını sağladı.

Tüm dünyada ve ülkemizde yaşanan salgın nedeniyle iki yıldır yüz yüze etkinliklerle kutlanamayan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ‘’TED’de 23 Nisan’’ sloganıyla geçtiğimiz yılların buruk sevinçlerinin yerine geleceğin aydınlık günlerinde yaşanacak olan coşkulu kutlamaların ve bayramların habercisi gibiydi.


Ansolon