Sergi Açılışları

Yaşar Kemal’i Okuduk Yeniden Tasarladık
10 Mayıs 2022
‘What is Earth Day?’ , ‘Why is it important?’, ‘What can we do to help protect our world?’
10 Mayıs 2022
Yaşar Kemal’i Okuduk Yeniden Tasarladık
10 Mayıs 2022
‘What is Earth Day?’ , ‘Why is it important?’, ‘What can we do to help protect our world?’
10 Mayıs 2022

TED Kuzey Kıbrıs Kolejinde  Dünya Sanat günü kapsamında 09-13 Mayıs haftası “Edebiyat ve Sanat” haftası olarak kutlanmaktadır. 09 Mayıs Pazartesi günü ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin çalışmalarının sunulduğu sergiler ve kişisel sergi açılışı  Genel Orta Öğretim Dairesi Müdürü Sayın Cengiz Topel Uzun, Bakanlık Müdürü  Sayın Revin Gürler, Milli Eğitim Bakanı Özel Kalem Müdürü  Sayın Kemal Şoföroğlu, Eğitim Ortak Hizmetler Dairesi Müdürü Sayın Gökmen Davutoğlu’nun katılımı ile gerçekleşmiştir.

Sergi, Genel Orta Öğretim Dairesi Müdürü Sayın Cengiz Topel Uzun’un konuşmasının ardından TED Kuzey Kıbrıs Koleji Okul Müdürü ve Koordinatörü Sayın Lisa Victoria Broomhead ile birlikte kurdele kesimiyle açılmıştır.
Sergi üç ayrı bölümden oluşmaktadır.
İlkokul  binasındaki öğrencilerin eserleri, tual üzerine boyama, özgün çizimler, 3 boyutlu çalışmalar ve teknik  içerikli çalışmaları kapsamaktadır. Çalışmalarda öğrencilere öğretmenleri Gözde Emirler destek vermiştir.
Ortaokul ve Lise öğrencilerinin karma sergisi ise karakalem, natürmort, fotoğraf , özgün çizimler ve tual üzerine boyamalardan oluşturulmuştur.
 7A ve 7B  sınıfı öğrencileri öğretmenleri İlknur Düzen ile birlikte “Su Altı Silüeti” adlı çalışmalarıyla akvaryum oluşturmuş ve deniz kirliliğine dikkat çekmiştir. “İklim Krizine Son ” sloganı ile  lise öğrencilerimizin hazırladığı afişlerle çevremize karşı daha duyarlı olmamız gerektiği belirtilmiştir.
Serginin son bölümünde ise ortaokul ve lise öğrencilerimiz “Kişisel Yansımalar” adlı çalışmaları sergilenmiştir. Sergide yer alan öğrencilerimizden Eylül Türkeün , Nehir Andaç, Z. Melike Çiçek, Cemaliye Polatcan, Öztan Özhan Özatay , Alya Şair, İlayda Çek, Cansu Çokkeser ve Ada Uçar’ın kişisel çalışmaları ve öğretmenleri İlknur Düzen tarafından hazırlanan Sakura Ağacı konsepti büyük bir beğeni toplamıştır. Kokteyl ile son bulan sergi 13 Mayıs Cuma gününe kadar açık olacaktır.
Emeği geçen herkese teşekkür eder öğrenci ve öğretmenlerimizi kutlarız.
TED Kuzey Kıbrıs Koleji olarak tüm sanatseverleri bu güzel ve anlamlı sergiyi gezmeye davet eder sanat dolu daha nice günler dileriz.

Ansolon