PDR Birimi Mavi Gün Etkinliği

Öğrencilerimiz Kıbrıslı Resim Sanatçımız Salih Mustafa Çizel ile buluştu.
16 Kasım 2021
“Akşam Saati Programı”nın Konuğuyduk
17 Kasım 2021
Öğrencilerimiz Kıbrıslı Resim Sanatçımız Salih Mustafa Çizel ile buluştu.
16 Kasım 2021
“Akşam Saati Programı”nın Konuğuyduk
17 Kasım 2021

11 Kasım Perşembe günü, okulumuzun genelinde “Zorbalığa Hayır” farkındalık etkinlikleri gerçekleştirildi. Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik birimi tarafından hazırlanan çalışmalar sınıflarca ve okul genelinde uygulandı.

Öğrenciler tenefüs saatlerinde zorbalık karşıtı sloganlardan oluşan boyama etkinlikleri yaptılar. Ortaokul öğrencilerimiz zorbalık hakkındaki düşünce ve mesajlarını mavi kartlar üzerinde ifade ettiler. Bu kartlar birleştirilerek zorbalığa karşı öğrencilerimizin sesi niteliğinde bir farkındalık panosu oluşturuldu. Lise öğrencilerimizle günün anlam ve önemine dikkat çekmek için ‘ barışın simgesi ’ fotoğraflaştırıldı ve dostluk mesajı verildi. Öğle arasında her iki kademeden öğrencilerimizin katılımı ile gerçekleşen etkinlikte ise zorbalığa karşı el ele temalı, İngilizce sloganlardan oluşan bir boyama etkinliği gerçekleştirildi.

İlkokul öğrencilerimiz akran zorbalığının ne olduğu,ve zorbanın yanında değil karşısında olmaları gerektiğiyle ilgili drama gösterisi gerçekleştirdi. Dramada rol alan öğrencilerimiz oyunda önce olumsuz, istenmeyen davranışlar yer alırken; daha sonra bu olumsuz davranışlar yerine olumlu istendik örnek davranışlar gösterildi. Bu şekilde öğrencilerimize akran zorbalığı hakkında bilgi verildi. Öğrencilerimiz drama oyununda “Zorba olma hoşgörülü ol” ve “Zorbalığa dur de ” diyerek vermek istediği mesajı yüksek sesle verdi.

Etkinlik,öğrencilerin mavi balonları gökyüzüne bırakmasıyla sona erdi.

Öğrencilerimizin, gösterdikleri duyarlılık, çalışmalara katılma istekleri, zorbalık karşıtı duruşları ise çalışmanın olumlu sonuçlanması anlamında değerlendirildi.


Ansolon