Geleneksel Yaz Okulu Programımız ‘19

İngiltere BEDE’s: Akademik Yaz Okulu
20 Ağustos 2019
30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun.
29 Ağustos 2019
İngiltere BEDE’s: Akademik Yaz Okulu
20 Ağustos 2019
30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun.
29 Ağustos 2019

TED Kuzey Kıbrıs Koleji olarak öğrencilerimizin okulumuzda kazandıkları yabancı dil bilgisini pekiştirmek ve mevcut yabancı dil bilgilerini günlük yaşama aktarmalarına olanak sağlamak üzere her yıl İngiltere’de yaz okulu uygulaması gerçekleştirmekteyiz.

Bu yıl Geleneksel Yaz Okulu Programımız 30 Haziran – 14 Temmuz tarihlerinde Bellerby’s College Cambridge kampüsünde gerçekleşti. Program boyunca öğrencilerimiz Uruguay, Çin, Rusya ve İspanya’dan gelen öğrencilerle arkadaşlık kurdular.

Günlük İngilizce dil dersleri yanında sosyal etkinliklerle de dolu dolu geçen yaz okulu programına katılan öğrencilerimiz, birçoğunun Cambridge, UCL gibi dünyanın önde gelen  üniversitelerinde okuyan sosyal aktivite eğitmenleriyle spor aktiviteleri (kriket, baseball vb.), takım oyunları, el-işi ve yaratıcı sanat çalıştıyları yaptılar ve punting turuna katıldılar. Düzenlenen günübirlik Londra gezilerinde ise Mamma Mia müzikalini izlediler; Harry Potter film stüdyoları, London Eye, Parlamento Binası, ve meşhur Oxford Street’i gezdiler.

Ailelerinden uzakta 15 gün geçiren ve seyahat deneyiminin yanısıra tam bir takım ruhu ile hareket ederek örnek bir uyum sergilediler.


Ansolon