“Creating Friendship for Peace” programıyla Amerika’ya gittiler

20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramımız Kutlu Olsun
19 Temmuz 2019
TED Kuzey Kıbrıs Ailesi Olarak Mutlu, Sağlıklı ve Huzur Dolu Bir Bayram Geçirmenizi Dileriz.
9 Ağustos 2019
20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramımız Kutlu Olsun
19 Temmuz 2019
TED Kuzey Kıbrıs Ailesi Olarak Mutlu, Sağlıklı ve Huzur Dolu Bir Bayram Geçirmenizi Dileriz.
9 Ağustos 2019

Lise öğrencilerimizden Peri Muhtaroğlu ve Cemran Türkoğluları “Creating Friendship for Peace” programıyla Amerika’ya gittiler.

Şimdi onbirinci yılında olan Kıbrıs Dostluk Programı (The Cyprus Friendship Programme, CFP) Kıbrıs’ın gençleri ve aileleri için tamamen gönüllülük esasına dayalı, iki toplumlu bir barış projesidir. Amaç iki toplumun gençleri arasında arkadaşlık ve güven ilişkileri yaratmak ve önyargının yerini umudun almasını sağlamaktır. İki toplumlu bir Kıbrıslı koordinatörler takımının iki toplumdan eşit sayıda genç seçmelerinin ardından, gençler diğer toplumdan çok iyi bir arkadaşlık kurabileceklerine inandıkları hem cinsinslerinden bir kişi seçerek ikili bir ekip oluşurlar. Lise öğrencilerimizden Peri Muhtaroğlu ve Cemran Türkoğluları ABD’de gönüllü aileler yanında 4 hafta geçirdiler ve çeşitli programlara katıldılar.

LİSE ÖĞRENCİLERİMİZDEN CEMRAN TÜRKOĞULLARI VE PERİ MUHTAROĞLU “CREATİNG FRİENDSHİP FOR PEACE” PROGRAMIYLA AMERİKA’YA GİTTİ

Bu sene on birincisi düzenlenen Kıbrıs Dostluk Programı (The Cyprus Friendship Programme, CFP) Kıbrıs’ın gençleri ve aileleri için tamamen gönüllülük esasına dayalı, iki toplumlu bir barış projesidir. Amaç iki toplumun gençleri arasında arkadaşlık ve güven ilişkileri yaratmak, ön yargının yerini umudun almasını sağlamaktır. Bu amaçla iki toplumlu Kıbrıslı koordinatörler takımı, iki toplumdan eşit sayıda genç seçer. Gençler diğer toplumdan çok iyi arkadaşlık kurabileceklerine inandıkları hemcinslerinden bir kişi seçerek ikili ekiplere ayrılırlar. Bu sene lise öğrencilerimizden Peri Muhtaroğlu ve Cemran Türkoğulları ABD’de gönüllü aileler yanında 4 hafta geçirdiler ve çeşitli programlara katıldılar.


Ansolon